Sklep wyposazenie gastronomii szczecin

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz dodatki są potrzebne w magazynie z artykułami mięsnymi?

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których magazynuje się i wydaje produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje mnóstwo sposobów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Również jest z urządzeniami mrożącymi, w których zapisuje się mięso – wśród nich wymienia się witryny, zamrażarki, wyspy albo te szafy mroźnicze. Świetnym pomysłem, szczególnie w niższych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto przechowywać nie lecz w magazynie, ale jednocześnie w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Kryje się ją pod wystawą, dzięki czemu sprawnie można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Konieczna istnieje więcej lada ekspediencka, na której kręci się i pakuje towar. W liczniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do przechowywania towaru.

pakowaczki próżniowePakowarki próżniowe - urządzenia, zgrzewarki, maszyny Polkas

Pozostały sprzęt potrzebny w magazynie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna mieć dosyć wielki i ważny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, kiedy również mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do porcjowania mięsa z kością. Podobnie jest z nożami do krojenia mięsa, też nie warto na nich oszczędzać. Z zmiany dobra krajalnica powinna być regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic spowodowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest urządzenie się w wilka do mięsa, będącego do mielenia mięsa na życzenie klienta. Wprawdzie nie stanowi ostatnie zwykły element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna istnieje również kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Pomocne jest więcej zainstalowanie klimatyzacji, która przydatna istnieje w zachowaniu optymalnej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Kluczowe istnieje też oświetlenie, jakie może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin wybierających się na ekspozycji.